Jakich zarobków może oczekiwać księgowy?

Zawód księgowego jest o tyle uprzywilejowany, że podobnie jak zawód lekarza będzie on zawsze potrzebny. Żadne przedsiębiorstwo czy firma, bez względu na to czy mała czy duża korporacja nie może funkcjonować bez księgowości i nie jako to księgowy stanowi o „być lub nie być firmy” . Nie bez powodu zatem zarobki księgowych wzrastają w bardzo szybkim tempie, co szczególnie widać zwłaszcza w dużych miastach czy aglomeracjach.

To tam przede wszystkim znajdują się najlepsze miejsca pracy, z pers pektynami i możliwościami rozwoju, a finalnie z większymi zarobkami. Istotne znaczenie ma także branża, w której płace zależą do aktualnej sytuacji gospodarczej. Najlepsze zarobki jednak niezmiennie oferują takie branże jak IT, branża paliwowa, energetyka czy farmacja – komentuje właściciel strony pracawksiegowosci.com.pl. Należy zaznaczyć, że w dużej mierze wynagrodzenie księgowego uzależnione jest od wiedzy i stażu pracy.

Nowo zatrudniony pracownik w dziale księgowości na pewno nie powinien oczekiwać zbyt wiele. Nie mniej wraz z rozwojem kariery, wzrasta także pensja. Tutaj zaznaczyć trzeba, że istotna też jest struktura firmy, to znaczy czy możliwe jest pięcie się po szczeblach kariery, co w małej firmie, w odróżnieniu od firm o rozbudowanej strukturze jest bardzo ograniczone. Pensja może także zawierać między innymi premię uznaniową bądź regulaminowa, dodatek za staż pracy lub dodatek funkcyjny- dla kierowników działu.

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *